Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Yurtdışı Gönderim Koşulları

yurtdisi-bannerr.webp (58 KB)

Türkiye’nin tescilli ilk tesbih markası olarak, ürünlerimizi sadece yurt içinde değil dünyanın birçok ülkesinde alıcılarımıza ulaştırmaktayız.
1998 yılında faaliyete başlayan ve 2006 yılında ise tesbih ve erkek takı ürünlerini ilk olarak online satışa sunan firmamız, bugüne kadar gerçekleştirdiği yüzbinlerce başarılı teslimat ile hem yurt içi hem yurtdışı gönderilerinde tamamen müşteri odaklı bir vizyon üstenmektedir.
Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da binlerce sipariş müşterilerimize sorunsuz şekilde teslim edilmiş ve her geçen gün artan yurtdışı siparişleri de aynı doğrultu da alıcılarımıza gönderilmeye devam etmektedir.

Yurtdışı Siparişi Nasıl Oluşturulur?

 • Yurtdışına ürün göndermek ya da yurtdışından sipariş vermek isteyen müşterilerimiz herhangi bir online satış platformundan sipariş oluşturur gibi kolayca sipariş oluşturabilmektedir.
 • Sipariş oluşturma esnasında alıcı bilgileri ve adres bilgilerinin eksiksiz şekilde girilmesi gerekmektedir.
 • Sipariş ödemesini ister kredi kartı, ister western union isterseniz de havale ödeme yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Sipariş ödeme esnasında ürünlerin gönderileceği ülkeye göre kargo ücretlerinde farklılık olabilmektedir. Bu farklılık tamamen kargo firmalarının fiyat politikası, ürünün gideceği ülkenin konumu ve kurdaki dalgalanmalar sebebiyle oluşmaktadır.
Yurtdışı Siparişleri Kaç Günde Teslim Edilmektedir?

 • Yurtdışı siparişlerinin kargolanma aşaması normal gönderilerimizden farksızdır. Satışa sunduğumuz ürünlerin çoğunluğu aynı gün kargolanmakla birlikte bazı ürünlerimiz özel olarak hazırlandığı için hazırlık süresi sonrasında sipariş kargoya teslim edilmektedir. 
 • Kargoların teslim süresi kargo firmalarının ürünü teslim edeceği ülkeye, dağıtım ve teslim planına göre değişmekle birlikte genel olarak 2 ila 7 iş günü arasında ürünlerimiz alıcılarımıza ulaşmaktadır.
 • Siparişler kargoya teslim edildikten sonra müşterilerimiz dilerse hesabım sayfası üzerinden kendisine iletilen takip numarası ile sipariş durumunu takip edebilmektedir.
Yurtdışı Gönderilerinde Gümrük İşlemleri

 • Ürünlerimizi yurtdışına gönderirken ülkemiz yasa ve yönetmelikleri gereğince tüm yasal prosedürler yerine getirilmektedir. Sipariş paketi ülkemiz sınırları dışına çıktığı andan itibaren yasal sorumluluk tamamen kargo firması ve ürünlerin gideceği ülkenin gümrük mevzuatına göre değişkenlik göstermektedir. 
 • Ürünlerin gönderildiği ülkenin gümrük mevzuatına göre olası bir gümrük ücreti çıkması durumunda bu ücret alıcılarımızdan ilgili ülke gümrük yetkilileri tarafından tahsil edilmektedir. Tashil edilemeyen gümrük ücretleri dolayısı ile sipariş ürünleri firmamıza iade edilmemekte, gümrük mevzuatları gereğince ilgili ülkede imha edilmektedir. Olası bir gümrük ücretinin ödenmemesi durumunda ürünler imha edileceğinden dolayı herhangi bir iade işlemi de gerçekleştirememekteyiz.
 • Gümrük ücretinin çıkıp çıkmayacağı ya da çıkan gümrük ücretinin miktarı tamamen alıcıların bulunduğu ülkenin gümrük mevzuatına göre değişmektedir. Firmamız bu nedenle olası bir gümrük işlemlerine müdahil olamamaktadır.
 • Yurtdışından ürün almak isteyen ya da yurtdışına ürün gönderimi yapmak isteyen müşterilerimiz, temsilcilerimiz tarafından gerek sipariş durumu gerekse de gümrük mevzuatları konusunda bilgilendirilmektedir. Olası bir gümrük ücretinin ödenmesine onay vermeyen alıcılarımızın siparişi iptal edilmekte ve ücretleri iade edilmektedir.

Yurtdışı Gönderilerinde İade İşlemleri

 • Teslim aldığınız ürünleri teslim tarihini takip eden 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Hak kaybına uğramamak için iade edilen ürünlerin tekrar satışa uygun olması ve kullanıcı kaynaklı herhangi bir kusurunun bulunmaması gerekmemektedir. 
 • İade edilen ürünlerin kargo ve diğer masrafları alıcı tarafından karşılanmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.