Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kapat
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kehribar Kolye Erkek

Takı, aksesuar ve tesbih yapımında tercih edilen son derece değerli ve özel malzemelerden bir tanesi de kehribardır. Kehribar, yapısı, oluşumu ve özelliği ile diğer malzemelerden farklıdır. Kehribar çam ağacı familyasının reçinesinin toprak altında milyonlarca yılda kaldıktan sonra sertleşerek oluşan son derece değerli ve özel bir malzemedir. Tarzını çeşitli aksesuar ve kolye ile tamamlamak isteyen erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği kehribar kolyeler çeşitli özellik ve tasarımlarla elde edilmektedir.

Doğal kesim tanelerden elde edilen damla kehribar kolye modelleri dışında, özel kesim tanelerden el edilen kehribar kolye yetişkin bireyler tarafından tercih edilmektedir. Kehribarın özelliği itibariyle vücuda dinginlik ve ferahlık verdiğine inanılmaktadır. Tarih boyunca saraylarda da sıklıkla kullanılan kehribarın bereket taşı olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle para kasalarında da saklandığı bilinmektedir.

Kehribar kolye modellerinde kullanılan malzemenin renk ve özellikleri değişkenlik göstermektedir. Kehribar oluşumu gereği içerisinde çeşitli fosilleri de saklayarak günümüze kadar ulaştırmaktadır. Aynı zamanda da farklı renklerde kehribarlar bulunmaktadır. Bunun sebebi reçinenin hangi ağaçtan geldiğine ve oluşumundaki toprağın özelliğine göre değişmektedir.

Kehribar Kolye Tuzlu Suda Batar Mı?

Kehribar kolyenin gerçek olup olmadığını anlamanın en etkili yolu gemoloji laboratuvar testleridir. Ancak bu testlerin dışında gerçek kehribar kolyenin tuzlu suda batmadığı gibi yanlış bir algı vardır. Elbette ki kehribar kolyenin test edildiği suyun içindeki tuz oranına göre kehribar su da batmaz. Ancak bu kehribarın gerçek olduğu anlamına gelmemektedir. Doğru tuz yoğunluğunda plastik malzeme de tuzlu suda batmayacaktır. Bunun nedeni ise tuzlu suyun kaldırma kuvveti ile ilgilidir.

Tesbihcibaba markası adı altında satışa sunulan kehribar kolyeler tamamen doğal ve gemoloji testlerinden geçmiş sertifikalı ürünlerdir.  

Gerçek Kehribar Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gerçek yani doğal kehribarın gerçek olup olmadığı yukarıda da izah ettiğimiz üzere gemoloji testleri sonucunda anlaşılmaktadır. Bunun dışında %100 doğru sonuç veren bir yöntem bulunmadığı gibi doğal kehribarlar birebir taklit edilememektedir.

Kehribar Kolyem Koptu Ne Yapabilirim?

Satın almış olduğunuz kehribar kolyenin hasar alması durumunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Değişim ve tamirat konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.