Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kapat
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
18 ürün bulundu
Toplam 18 ürün bulunmaktadır.

Erkek Gümüş Kolye

Gümüş, tarih boyunca birçok alanda kullanılmıştır. Gümüşün kullanım alanının sınırsız olması ve değerli bir maden olması takı sektöründe de kullanımını oldukça artırmıştır. Gümüşün takılarda kullanım oranı azımsanamayacak derecede fazladır. Malzemenin değerli, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanında birçok modelin rahatlıkla üretilmesi de kullanım oranında etkilidir.

Kolye tercihleri arasında gümüş erkek kolyeler ön plana çıkmaktadır. Gerek gümüş erkek kolye zinciri, gerek gümüş kolye uçları her tarza ve kombine rahatlıkla uymaktadır. Spor kombinlerden, klasik kombinlere, şık kombinlerde rahat kombinlere kadar birçok kombinle uyumlu birçok erkek gümüş kolye modeli bulunmaktadır.

Gümüş kolye zincirleri birçok farklı tarzda, uzunlukta ve kalınlıkta elde edilebilmektedir. Spor model, klasik ve şık model zincir kolyeleri görmeniz mümkündür. Aynı şekilde gümüş erkek kolye uçlarında da kartal, kanat gibi figürlerin yanı sıra klasik ve spor tasarım kolye uçları mevcuttur.

Gümüş Kolyeler Neden Kararır?

Gümüş, doğası gereği üzerinde hiçbir kimyasal madde tutmadığı gibi kullanıma bağlı olarak da zamanla kararma yapabilir. Kararma gümüş madeninin bir kusuru değil özelliğidir. Bu özellik sayesinde gümüş diğer madenlerden öne çıkmaktadır.

Gümüş Kolyelerin Kararması Nasıl Önlenir?

Gümüş takıların kararması zamana ve kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Öncelikle malzemesi ne olursa olsun takılarınızı kimyasal maddelere maruz bırakmamalısınız.

Temizlik yaparken, parfüm, dezenfektan vb malzemeleri kullanırken, denize girerken ya da herhangi bir kimyasal madde ile temas halinde iken gümüş takılarınızı kullanmamalısınız. Aynı şekilde gümüş kolyelerin de tüm diğer gümüşler gibi kimyasal teması engellenmelidir.

Kullanılmayan gümüş takılar da zamanla kararma yapabilir. Bunun için çok basit bir yöntem ile gümüş tekrar parlatılır. Bir silgi ya da temiz bir bez ile gümüş kolyenizi temizlediğiniz zaman ilk günkü parlaklığını elde edebilirsiniz.

Gümüş Kolyelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Gümüş takıları ve kolyeleri kullanırken gün içerisinde birçok kez suyla, sabunla, ya da kozmetik ürünlerde temas halinde olabiliriz. Bu temasın olumsuz etkisini azaltmamız için gümüş kolyeleri suya girerken, parfüm, krem ve deodorant kullanırken teması önlemenizi tavsiye ederiz.

Gümüşlerin parlaklığı kadar çizilmemesi ve deforme olmaması da son derece önemlidir. Bahçe ya da ev işleri ile uğraşırken, çalışırken ya da spor yaparken, yani günlük aktivitelerimiz esnasında gümüş kolye ve takılarımızın bu aktivitelerden etkilenmemesi önemlidir.

Yine gümüş kolye ve takılarımızı kapalı kutusunda nemsiz ortamda hava ile temas etmeyecek şekilde muhafaza etmeniz önemlidir. İnsan vücudunda bulunan ter asidi erkek gümüş kolye ve takılarınıza temas etmesi halinde olumsuz etkilenebilir.

Gümüş takılarınızı zaman zaman temiz bir bez ya da silgi ile silebilir, herhangi bir gümüşçü de bakımını yaptırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.