Damla Kehribar Nedir ?

Damla Kehribar..Nam-ı diğer Has Kehribar..
Esasında bu ürün saf, karışımsız, doğal anlamlarına gelen “Has Kehribar” dır ancak halk arasında ürünü sıkma kehribar ürünlerden ayırt etmek amacıyla “Damla Kehribar” tanımıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Damla kehribar, daha çok takı sektöründe kullanılan bir terim olmakla birlikte orijinal kehribarlar için kullanılmaktadır. Kehribar, çam, köknar, ladin gibi ağaçların yaralarını kapatmak için tepki olarak salgıladığı reçinenin milyonlarca yıl sonucunda fosilleşerek sertleşmesi ile oluşan değerli bir madendir. Kehribar halk arasında da çam reçinesi olarak bilinmektedir

Damla kehribar tesbihler, orijinallik sertifikası olan, çeşitli özelliklere, renklere ve kesimlere sahip tesbihlerdir. Damla kehribar tesbihleri diğer tesbihlerden ayıran özellik ise milyonlarca yılda oluşan değerli bir madenden yapılıyor olmasıdır.

Damla kehribar tesbihlerin en değerlileri ise içerisinde bitkisel ya da hayvansal fosil barındıran fosilli damla kehribar tesbihlerdir. 

Zahmetli üretim süreci ve özelliği ile öne çıkan damla kehribar tesbihleri babanıza, arkadaşınıza ya da sevdiklerinize unutulmayacak bir hediye olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.